Jak powinno się dbać o paznokcie?

Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej chciałaby na co dzień cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami. Nie wszystkie kobiety mają jednak świadomość w jaki sposób powinno się je pielęgnować. Jak zatem należy dbać o paznokcie Wrocław?

W jaki sposób powinno się dbać o paznokcie domowymi sposobami?

Sprawdzonym sposobem na poprawienie nie tylko i wyłącznie paznokci, ale również skóry znajdującej się wokół nich będzie olejek rycynowy. Z kolei oliwa z oliwek w połączeniu z sokiem z cytryny jest w stanie zarówno nawilżać, jak i rozjaśniać kolor płytki. Sposobem na piękne i zdrowe paznokcie będzie także dieta. Rekomendowane jest, by była ona bogata w cynk, krzem, białko, wapń, żelazo. Zaleca się, by była pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana.

W jaki sposób można pielęgnować paznokcie?

paznokcie wrocław

Warto codziennie smarować ręce kremem do rąk, z kolei stopy specjalnym kosmetykiem do stóp. Świetnym rozwiązaniem będzie także wmasowanie go w palce, preparat zadziała wtedy bowiem zarówno na paznokcie, jak i skórę wokół nich. Rekomendowane jest stosowanie kremu praktycznie po każdym moczeniu rąk. Panie muszą koniecznie pamiętać, że skóra, jak i paznokcie nie lubią gorącego powietrza np. z suszarek elektronicznych. Przedstawicielki płci pięknej powinny także systematycznie robić swoim dłoniom peeling. Warto w tym celu porządnie wmasować go w palce. Nie tylko nie wpłynie na uszkodzenie paznokci, ale również skórki będą bardziej zadbane i miękkie. Warto też udać się do kosmetyczki na zabieg pielęgnujący paznokcie np. we Wrocławiu.

Post Author: kosmetyczka