Jak wykonuje się manicure winylowy?

Nie istnieje idealna metoda stylizacji paznokci. U każdej kobiety sprawdza się inna technika, a więc warto jest eksperymentować. Relatywną nowością jest manicure vinylux Warszawa, który gwarantuje naturalny wygląd, a także optymalną trwałość. Efekty zabiegu można podziwiać około 7 dni, jednak u wiele pań lakier pozostaje w nienagannym stanie znacznie dłużej.

Nadanie pożądanego kształtu

Przed przystąpieniem do zabiegu nadaje się płytce pożądany kształt. Wykorzystuje się do tego pilniczki, a także bloki polerskie. Dobrze jest również delikatnie zmatowić powierzchnię. Istotne jest to, aby zachować ostrożność, gdyż zbyt mocne tarcie może uszkodzić strukturę paznokci.

manicure vinylux

Teoretycznie manicure vinylux Wrocław można wykonać w nail barze lub samodzielnie w zaciszu domowym. Jest to dość prosta technika, jednak należy wziąć pod uwagę konieczność zakupu profesjonalnych akcesoriów, a także produktów. Nie należą one do tanich, a więc inwestycja nie zawsze się opłaca.

Nakładanie lakieru

Dla niektórych osób zaskoczeniem może być fakt, że pod lakiery winylowe nie nakłada się bazy. Po oczyszczeniu płytki wystarczy położyć kolor. Zazwyczaj wystarczy jedna warstwa, aby uzyskać satysfakcjonujące krycie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nałożyć drugą powłokę, jeśli naturalna płytka prześwituje. Zdarza się tak w przypadku jasnych kolorów.

Na koniec wystarczy nałożyć utwardzacz. Paznokcie są gotowe po całkowitym wyschnięciu. Nie trzeba wkładać ich do lampy LED.

Post Author: kosmetyczka