Sposób na popękane paznokcie

Jak wyleczyć pękające paznokcie? Pytanie, które zadaje sobie ogromna ilość osób. Dlaczego? Ponieważ to oni męczą się z takim problemem. Dosłownie – męczą, ponieważ pękające paznokcie doprowadzają do ogromnych boleści. Na szczęście, dzięki najnowszym technikom kosmetycznym, a także różnym preparatom, można poradzić sobie z tym zjawiskiem. Warto również nadmienić o prawidłowym odżywianiu, aby w przyszłości móc poradzić sobie z takim właśnie problemem.

Ważne są witaminy

Warto wyposażyć się w pierwszej kolejności w produkty, które dzięki swojemu składowi, są w stanie wzmocnić paznokcie (w tym także włosy). Dobrą propozycją będą produkty, które zawierają w sobie biotynę, skrzyp polny, a także cynk. Takie tabletki dostać można obecnie w wielu miejscach. Ważne jest nie tylko stosowanie od „środka”, ale również na zewnątrz. Dlatego też warto rozważyć również preparat, który zawiera w sobie drogocenny, korzystnie wpływający śluz ślimaka. Przydać się może także regeneracyjne serum, które nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokcia.

popękane paznokcie

Dlaczego paznokcie pękają?

Z różnych powodów. Otóż popękane paznokcie są efektem nieprawidłowego mycia rąk lub też ich zbyt rzadkiego mycia. Do tego, niektóre osoby są przeczulone na detergenty, jakie wykorzystuje się m.in. do mycia naczyń. Jeżeli tak faktycznie jest, to podczas wykonywania prac porządkowych, w domu, należy używać rękawiczek. Należy także zrezygnować z wszelkiego rodzaju zabiegów manicure – chociażby na okres wyleczenia całościowej płytki paznokcia.

Post Author: kosmetyczka